Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Krajobrazy Gminy Mściwojów
 

Strona Główna  | Wydarzenia | Galeria  | Gmina Mściwojów  | Kontakt  |

 
Edukacyjna ścieżka ekologiczno-historyczna  

Partnerstwo Gór i Pogórza Kaczawskiego

 

Partnerstwo Gór i Przedgórza KaczawskiegoGóry i Pogórze Kaczawskie to fragment Sudetów, leżący pomiędzy dolinami Bobru i Nysy Szalonej. W ich krajobrazie dominują łagodne wzniesienia porośnięte buczynami. Wśród nich szczególnie cenne są ciepłolubne buczyny storczykowe, dąbrowy, grądy lipowe, łęgi nadrzeczne, murawy kserotermiczne i łąki ze storczykami oraz innymi chronionymi

i rzadko spotykanymi w Europie roślinami.

 

Bogactwo gatunków obszar ten zawdzięcza szczególnej różnorodności skał budujących podłoże. Góry i Pogórze Kaczawskie to raj dla geologów. Atrakcją turystyczną, unikalną na polską skalę są wzniesienia pochodzenia wulkanicznego: Wilcza Góra, Ostrzyca Proboszczowicka, Czartowska Skała. Od wieków penetrują je poszukiwacze najcenniejszych bogactw mineralnych, m.in. złota, srebra i miedzi, których blask przeplata się z barwami kaczawskich agatów i kwarców. Bowiem nasz region to najciekawsze i najbogatsze w Europie miejsce występowania agatów. Wartość miejscowej przyrody została doceniona poprzez włączenie Gór i Pogórza Kaczawskiego do obszaru Natura 2000.

 

Warto więc zatrzymać się dłużej w Górach i na Pogórzu Kaczawskim, spędzić kilka nocy w tutejszych gospodarstwach agroturystycznych, odpocząć w świecie, gdzie rytm życia nadal dyktuje natura.

 

Czym zajmuje się Partnerstwo?

 

Partnerstwo jest porozumieniem zawartym pomiędzy instytucjami, organizacjami i przedsiębiorstwami oraz osobami fizycznymi, które zadeklarowały chęć aktywnego uczestniczenia w planowaniu i wdrażaniu inicjatyw rozwojowych oraz działają w celu poprawy warunków i jakości życia mieszkańców Gór

i Pogórza Kaczawskiego.

Celem naszego Partnerstwa jest zintegrowanie działań samorządów, organizacji pozarządowych, instytucji, firm

i lokalnych przedsiębiorców oraz wszystkich innych środowisk aktywnych w górach i na Pogórzu Kaczawskim na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony dziedzictwa przyrodniczo – kulturowego regionu.

  Partnerzy serwisu:

Parterstwo Przedgórza Kaczawskiego

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Departament Pożytku Publicznego

Forum Aktywizacji Obiektów Wiejskich

Działaj Lokalnie  Fundacja Partnerstwo Dla Środowiska

 

 
Mściwojowska oranżeria
 
Agroturystyka
 
Partnerstwo Gór i Pogórza Kaczawskiego
 
Linki
 

Strona zrealizowana
w ramach projektu
  pn. "Ekomuzea aktywna  ochrona dolnośląskiego  dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego".

Ekomuzeum

 
Urząd Gminy Mściwojów

GMINA MŚCIWOJÓW

 

 

 

 

 

projekt i wykonanie: Michał Kruk

© 2006 GCI Mściwojów