Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Krajobrazy Gminy Mściwojów
 

Strona Główna  | Wydarzenia | Galeria  | Gmina Mściwojów  | Kontakt  |

 
Edukacyjna ścieżka ekologiczno-historyczna  

„..Bo przecież nie każda wieś ma swoje muzeum...” - Mściwojowska oranżeria - nasze wiejskie muzeum

                   Mściwojów to gmina o naprawdę bogatej kulturze, historii i tradycjach. Znaczna część mieszkańców to ludzie niezmiernie przywiązani do tych właśnie wartości. Chcieliśmy zatem stworzyć miejsce upamiętniające przeszłość, nie zapominając jednocześnie o teraźniejszości, o potrzebie przekazywania dzieciom tych wszystkich pięknych wartości jakimi są polskie ludowe tradycje, ludowa twórczość, wielopokoleniowe zwyczaje polskiej wsi oraz jej historia. Udział w programie „Działaj Lokalnie IV” pozwolił na spełnienie tych marzeń. Wspólnymi siłami stworzyliśmy niezwykłe miejsce, jakim jest muzeum wiejskie „Mściwojowska oranżeria”.

W muzeum zgromadziliśmy wiele starych dokumentów, zdjęć oraz eksponatów obrazujących życie i pracę poprzednich pokoleń, obejrzeć tu również można dzieła lokalnych artystów oraz uczniów szkół z terenu gminy Mściwojów.  Atrakcją muzeum jest ciekawa ekspozycja zabytkowego sprzętu używanego w gospodarstwach domowych i przy pracy na roli. Unikatowy jest również zbiór zdjęć i dokumentów ukazujących naszą gminę w jej dawnej świetności.

 

W naszym muzeum odbywa się wiele spotkań lokalnej społeczności takich jak Wigilie Pokoleń, spotkania kombatantów, spotkania Koła Gospodyń Wiejskich czy też niezwykle popularne „Lekcje bibułkarstwa”. Wszystko to służy społecznej integracji oraz krzewieniu kultury polskiej wsi.

 

 

 

<galeria: Mściwojowska oranżeria>

  Partnerzy serwisu:

Parterstwo Przedgórza Kaczawskiego

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce

Departament Pożytku Publicznego

Forum Aktywizacji Obiektów Wiejskich

Działaj Lokalnie  Fundacja Partnerstwo Dla Środowiska

 

 
Mściwojowska oranżeria
 
Agroturystyka
 
Partnerstwo Gór i Pogórza Kaczawskiego
 
Linki
 

Strona zrealizowana
w ramach projektu
  pn. "Ekomuzea aktywna  ochrona dolnośląskiego  dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego".

Ekomuzeum

 
Urząd Gminy Mściwojów

GMINA MŚCIWOJÓW

 

projekt i wykonanie: Michał Kruk

© 2006 GCI Mściwojów